Sports Meet

Sports day is being organized on 7th March 2016

Cricket boys

Winner: B.Pharm 4th year

1. Vipin Choudhary (captain)
2. Aman Jain
3. Abhishek Gandhi
4. Gaurav Chauhan
5. Rajeev Shah
6. Sanjeev Kumar
7. Ritesh Gallion
8. Nitish
9. Diwakar
10. Harman
11. Prafull
12. Ritik Aggarwal

Runner Up:

D.Pharm 1st year

1. Manish Dagar (captian)
2. Sandeep Sharma
3. Manish Pandey
4. Md. Danish
5. Prince Singhania
6. Hridesh Tiwari
7. Ketan
8. Shashank
9. Mohit Kumar
10. Rahul Mourya
11. Prabhakar
12. Virender

Volley ball boys

First position

1. Vikrant Anjna (captain)
2. Anil Meena
3. Ajay Nagar
4. Harish
5. Keshav
6. Parmod Narwariya
7. Ankit Saxena

Runner up

1. Akshay (captain)
2. Tejbir
3. Ankit
4. Nihal
5. Anindya
6. Guru

Cricket girls

Winner

1. Ekta rani (captain)
2. Rajni
3. Nisha
4. Renu
5. Rashmi
6. Kavita
7. Shivani
8. Rinkey
9. Meenakshi
10. Richa
11. Sanya
12. Vinita

Runner up

1. Ankita
2. Anu
3. Kirti
4. Nishika
5. Vandana
6. Divya Sharma
7. Sushma
8. Palak
9. Shweta
10. Mona
11. Deeksha
12. Sameen

400 Mts race girls

Gold Archana
Silver Pooja
Bronze Ekta rani

200 Mtr race girls

Gold Pooja
Silver Archana
Bronze Garima

 

Carrom boys singles

Gold Harish
Silver Shubham Pratap Singh
Bronze Ajay Nagar

Carrom boys doubles

Gold Monirul and Ashish
Silver Hitesh and Tejpal
Bronze Tushar and Ajay

Carrom girls singles

Gold Shaima
Silver Divya

Carom girls doubles

Gold Shaima and Divya
Silver Ankita and Mona

Carom mix

Gold Jyoti and Harish
Silver Lavanya and Prashant
Bronze Ekta rani and Ajay

Badminton boys singles

Gold Akshay
Silver Ajay Nagar
Bronze Hitesh

Badminton boys doubles

Gold Anurag and Aashrey
Silver Deepak and Guru
Bronze Ashish and Ajay

Badminton girls singles

Gold Ankita
Silver Divya

Badminton girls doubles

Gold Jyotsana and Lavanya
Silver Rashi and Bhavleen

Badminton mix

Gold Rashi and Aashrey
Silver Lavanya and Harish

Chess boys

Gold MD. Danish
Silver Tejbir
Bronze Vipin choudhary

Chess girls

Gold Namita

100 Mtr race boys

Gold jai Prakash
Silver Nadeem
Bronze Rohit

200 Mtr race boys

Gold Udai Prakash
Silver Ankit
Bronze Monirul

400 Mtr race boys

Gold Udai Prakash
Silver Tushar
Bronze Inamul Haque

1600 Mtr race boys

Gold Udai Prakash
Silver Yudhister
Bronze Guru

100 Mtr race girls

Gold Priyanka
Silver Garima
Bronze Annu

 

 

CAMPUS HIGHLIGHTS